About Us

Plaka Tanıma Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji, güvenlik alanında insanlığa hizmet etmeye devam etmektedir. Bu yüzden de son yıllarda daha doğru bir güvenlik prosedürü yaratmak adına plaka tanıma sistemleri kullanılmaktadır. Plaka tanıma sistemleri, araçların geçişi esnasında plakaların okunarak otomatik bir şekilde sisteme yazı olarak aktarılmasını sağlamaktadır. Kamera ve bilgisayar otomasyonu ile en doğru verimi sağlayacak olan sistem, bu sayede kapı açılması, bariyer kullanılması veya yana açılan şekilde kapıların kullanımında önemli bir detaydır. Sisteme kayıtlı olan plakaları gören kamera sensörleri, ilgili bağlantı sayesinde kapının açılmasını sağlamaktadır. Sadece bu amaçla değil, aynı zamanda trafik güvenliğinde, suçla mücadelede, düzen sağlanmasında ve birçok farklı alanda plaka tanıma sistemleri kurulabilir.

Plaka Tanıma Sistemlerinin Kullanılması

Plaka tanıma sistemleri, kamera ve bilgisayarın birbirine entegre olmasıyla başlayan bir görüntü işleme sistemine sahiptir. Bu sayede aracın plakası tanınmaya başladığı andan itibaren sisteme gelerek yazı haline dönüştürülecektir. Okunan plakalar, amacına göre sisteme aktarılacak ve işlemin devamı plaka tanıma sisteminin bağlı olduğu veri tabanında değerlendirilecektir. Kullanılması esnasında, bilgisayara yüklenecek sistem kameraları yeterli olacaktır. Ayrıca, plaka tanıma sistemi konusunda uzman olan firmalar; gerekli sistemle beraber, kullanım kılavuzu yerine geçecek eğitimleri de ücretsiz olarak vermektedir. Güvenlik konusunun bu kadar önemli olduğu bir yüzyılda, özel donanım ve ek yazılım modülleri sayesinde plaka tanıma sistemleri tam bir verimle çalışacaklardır.

Plaka Tanıma Sisteminin Kullanım Avantajları

Teknolojik sistemler incelendiğinde; plaka tanıma sistemlerinde herhangi bir şekilde kartlı, kumandalı ve etiketli bir sistemin olmadığı görülür. Bu sayede kopyalanma konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Özellikle arabaların bilgileriyle eşleştirilen plakaların kopyalanması durumunda ise sistem kullanıcısını uyaracak işaretler verecektir. Gece ve gündüz kullanımında hiçbir farkın olmadığı sistem, başarı oranı olarak %99 gibi çok yüksek bir dereceyi tutturmuştur. Giriş ve çıkışlardaki kameralar, çözünürlüklerin yüksek olması sayesinde network ağı üzerinden anlık olarak bağlı bilgisayara gönderilir. Herhangi bir güvenlik zafiyeti anında ise bilgisayar ilgili mercilere gerekli bildirimleri yapacaktır. Sonuç olarak, güvenlik konusu plaka tanıma sistemleriyle çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

 

Plaka tanıma sistemleri hakkında tüm yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.