About Us

IP Kamera Sistemleri Hangi Parça ve Bileşenlerden Oluşur?

IP kamera sistemleri genellikle CCTV kameralarda kullanılan ve uzun süreli güvenlik gereksinimleri karşılayan ekipmanlardır. Güvenlik unsuru olarak kullanılan IP kamera sistemleri, çeşitli bileşenler ve ekipman içeriklerinden oluşuyor.

Güvenlik sistemi olarak kullanılan IP güvenlik kameralarında uygulanan bileşenler arasında; ağ video kaydedicisi ve güç kaynağı bulunuyor.

IP Güvenlik Kamera Sistemleri

Kesintisiz çalışma sistemi için uygulanan IP düzenekleri, ethernet ile çalışır. Power over Ethernet – PoE sistemiyle kurulum edilen IP kamera sistemleri, uygulanan tüm kameraların aynı ve tek internet bağlantısı üzerinden çalışmasını sağlar. Mpntaj ve kurulumda avantaj sağlayan ethernet fonksiyonu ile uzaktan kurulum olanağı da sağlıyor.

Kamera Sistemi Ekipmanları

Kamera sistemlerinde kullanılan bileşenler arasında video kaydediciler bulunuyor. Bu cihazlar; görüntüleme, kaydetme ve IP kameraları yönetme fonksiyonlarını sağlayan temel ekipmanlardır. Kaydediciler güvenlik kameralarının, IP kameraların uzaktan da kolaylıkla denetlenebilmesini sağlarken, mobil uygulama ve kullanım özellikleriyle internetin olduğu her alandan bağlantı ve kullanım kolaylıkları sağlıyor.

IP Kamera İzleme Ekipmanları

Çeşitli ekipmanlar ile kurulum edilen kamera sistemlerinde, kayıt ve izleme opsiyonları sunan donanımlar kullanılır. Kontrol klavyesi, sistemin yönlendirilebilmesi ve kullanılması için gerekli düzlemlerdir. Kaydedilen görüntüler ise monitör sayesinde izlenebilir. Canlı şekilde izlenebileceği gibi, kaydetme özelliği ile daha önceki görüntülerin izlenebilmesine de olanak sunar.

IP Kameralarda Ek Donanımlar

IP sistem özelliklerinde çalışan kameralar ve güvenlik kameraları, alınan görüntülerin kaydedilebilmesi için farklı bir ekipman kullanmaktadır. Harddisk ile kaydedilen görüntüler, istenilen zamanda erişme ve izleme olanağı sunar. Belirlenen süre ve kullanılan ekipmanların niteliğine göre kayıt süreleri sağlanır.

Kayıt süreleri ayrıca çözünürlük, kayıt türleri ve sayılarına bağlı olarak belirlenir. Kullanılacak sistem için donanım ve ekipmanlar seçilirken, kayıt süreleri dahilinde tercih yapılmalıdır. Hard diskin kapasitesi, kurulum edilen ekipman ve sistemin özelliklerini belirler.

IP kamera kurulumlarında diğer önemli faktör, altyapıdır. Kullanılan kablolardan tüm ekipmanlara dek her bir özellik, IP kamera sistemlerini oluşturan bileşenler olarak nitelendirilebilir. CAT kablolama, fiber optik kablolama gibi özellikler, kablo ve mesafe gibi nitelikler, ekipman niteliklerini belirler.

İlginizi çekebilir: CCTV KAMERA SİSTEMLERİNİN TESTİ NASIL YAPILIR?

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.