About Us

IP Kamera Sistemi Nelerden Oluşur?

Güvenlik amacı ile kurulacak olan güvenlik sistemlerinde son dönemlerde Analog sistemler yerini IP Kamera sistemlerine bırakıyor. Peki, IP Kamera sistemleri hangi malzemelerden oluşuyor?

IP kamera güvenlik sistemleri için temel bir çalışmada üç farklı malzeme bulunmaktadır. Eğer gelişmiş bir sistem kullanmak istemiyorsanız IP Kamera, Ağ Video Kaydedici ve Güç Kaynağı sistemi hayata geçirebilmeniz için yeterli olacak malzemelerdir. Eğer daha gelişmiş bir IP Kamera sistemi kurmak istiyorsanız IP CCTV sistemi kullanmalısınız. 

IP kameraların hem daha kolay kurulması, hem de daha sorunsuz çalışabilmesi için tek bir ethernet yeterli olmaktadır. Kayıt cihazı ise hem sistemi uzaktan yönetebilmenizi, hem de takip etmenizi sağlamaktadır. Güvenlik kamera kurulumunda kullandığınız ağ video kaydedici sistemine uzaktan bağlantı gerçekleştirerek internet bağlantısı olan her yerden kamera görüntülerini takip edebilirsiniz.

İzleme ve Kayıt Odası için Gerekli Malzemeler

Güvenlik sisteminizi daha fazla geliştirmek ve kolay bir şekilde yönetebilmek için farklı malzemelere de ihtiyacınız olabilir. Özellikle kayıt odası için bu malzemeler olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bunlar şu şekildedir;

Kontrol Klavyesi: Kontrol klavyesi kamera kayıt odaları için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Video kaydedici tarafından alınan görüntülerin yönetimi için kullanılmaktadır. Kamera görüntülerini uzaklaştırıp yaklaştırmak, yönlerini değiştirmek ve daha pek çok farklı amaç ile kayıt odasında kontrol klavyesi kullanılmaktadır.

Monitör: Kameralarınızda aldığınız görüntüleri izlemek veya sürekli olarak takip etmek için kayıt odanızda bir monitöre ihtiyacınız olacak. Kuracağınız monitör sayesinde güvenlik kameralarının görüntülerini gerek canlı olarak takip edebilir, gerekse de geriye dönük olarak incelemeler gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ofisinizde sürekli olarak daha büyük bir ekran ile güvenlik kamerası görüntülerini takip etmek istiyorsanız monitör yerine televizyon ekranı da kullanabilirsiniz.

Harddisk: Güvenlik kamerası sistemlerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Kameralarınızdan alınan görüntülerin kayıt işlemleri harddiske gerçekleştirilmektedir. Sisteminiz için tercih edeceğiniz harddisk geriye dönük olarak ne kadar kayıt tutacağını belirleyecektir. Bununla birlikte kullanılan IP kameraların kayıt kalitesi ve süresi de harddiskin boyut seçiminde önemli etkenler arasında yer almaktadır. 

 

IP Kamera hizmeti almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kamera sistemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.