About Us

CCTV Güvenlik Kamera Kurulumu, Model ve Özellikleri Hakkında Tavsiyeler

İngilizce olarak Close Circuit TeleVision, Türkçe karşılığı olarak da Kapalı Devre Televizyon anlamını taşımakta olan CCTV güvenlik sistemlerinin en temel sistemlerinden biridir. CCTV'nin temel olarak ilk amacı kameranın almış olduğu görüntüyü belirlenen konuma iletmesi ve gerekli uyarı sistemini devreye sokmasıdır. Televizyon sistemlerinde bir yerden her yere izleme mekanizması çalışır iken CCTV ise bir merkezden alınan görüntü farklı bir noktada izlenmektedir. Güvenlik sistemleri ile birlikte farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Gerek kurumlar tarafından, gerekse de bireysel olarak belirli bir bölgenin takibi veya trafik kontrolü amacı ile kullanılabilmektedir.

CCTV Güvenlik Kamera Kurulumu

CCTV sistemini güvenlik kamerası kurulumlarında kullanır iken bir televizyon veya özel olarak bulundurulan monitöre bağlayarak gerçekleştirilmektedir. Bu CCTV'nin en temel ve en basit şekilde güvenlik sistemlerinde kullanılma yöntemidir. Daha gelişmiş bir güvenlik sistemi kurmak için CCTV sisteminde lens, switch ve kayıt cihazı malzemelerine de yer verilmektedir. Eğer güvenlik sisteminde kullanmakta olduğunuz kameranız ses kaydı alma özelliğine sahipse CCTV sistemine bir mikrofon veya kulaklık bağlayarak alınan sesin dinlenmesi de mümkündür. 

CCTV Özellikleri

CCTV sistemi uyarı amaçlı olarak pek çok farklı amaçta ve yerde kullanılmaktadır. Temel olarak kullanım alanları ise şu şekildedir;

  • Trafik ile ilgili bölgeleri izleme, takip etme ve yönetme,
  • Ürün kalitelerinin kontrolünü sağlamak için iş yeri ve üretim bölgeleri,
  • Daha kaliteli bir taşımacılık hizmeti sunmak adına toplu taşıma araçlarında,
  • Olağanüstü kazaların gerçekleştiği veya gerçekleşeceği bölgelerde tespit yapmak için,
  • Kötü niyetli kişileri tespit etme, yakalama ve önleme amacı ile, 
  • Stat, cafe veya tiyatro gibi mekanlarda görüntüyü farklı alanlarda da göstermek için,

CCTV güvenlik kamera kurulumu gerçekleştirilecek olan alanlara göre farklı özelliklerine göz atılarak seçilmelidir. Özelleştirilebilir bir sistem olmakta olan CCTV'yi kullanım amacına göre sadece bir kamera ile kullanmak istiyorsanız satın almak istediğiniz kamera modellerine göz atmalısınız. Eğer yukarıda belirttiğimiz gibi gelişmiş özelliklere sahip bir CCTV sistemi kurmak istiyorsanız farklı cihazlara da ihtiyacınız olacaktır.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.